Drukuj

ŚWIETLICA W OSIECZOWIE

 

 kierownik świetlicy Gabriela Kołodziej 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Osieczów 54
59-724 Osiecznica
tel. 75 732 86 60

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 14.00-18.00
Wtorek 14:00-18:00
Środa 14.00-18.00
Czwartek 14:00-18:00
Piątek 14.00-18.00

 

 


Oferta

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z ofertą zajęć świetlicy, udział w zajęciach pozwoli spędzić miło i atrakcyjnie czas wolny.

Wszystkim korzystającym ze świetlicy oferujemy uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć dostosowanych do ich potrzeb:

- Zajęcia wychowawcze: gry i zabawy dydaktyczne, zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, gry planszowe, układanki, puzzle.

- Zajęcia plastyczne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki ekologiczne, malowanie witraży.

- Zajęcia propagujące kulturę i obyczaje ludowe naszego regionu: zapoznanie uczestników zajęć z technikami robienia kwiatów z bibuły, wycinanek, stroików okolicznościowych,  pająków, pisanek oraz naukę podstaw haftów.

- Zajęcia muzyczno – taneczne: poprawa koordynacji ruchowej, zabawa ze śpiewem, zabawy rytmiczne, taniec.

 Młodzież, jak i dzieci są pozytywnie nastawieni do sportu, część z nich chętnie i sumiennie trenuje grę w tenisa stołowego, inni grają w bilard i piłkarzyki. Ze względu na duże zainteresowanie tenisem stołowym przynajmniej raz na dwa miesiące w świetlicy rozgrywany jest turniej dla młodzieży i dzieci z Osieczowa i Tomisławia.


W 2009 roku w Osieczowie niedaleko Świetlicy powstało boisko wielofunkcyjne, z którego bardzo chętnie korzystają nasi mieszkańcy: dorośli, dzieci i młodzież. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni rozgrywanych jest wiele meczy. Najczęściej gramy w siatkówkę i koszykówkę, jednak są wśród nas indywidualiści, którzy grają w tenisa ziemnego. Obok boiska powstał również plac zabaw ku radości najmłodszych mieszkańców naszej wsi.